Suda yapabileceğiniz en etkili karın hareketleri!

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, kış aylarında aldığımız fazla kilolar hepimize dert oldu. Özellikle son dönemlerde yaşadığımız pandemi dönemini evde geçirmemiz ve bu dönemde mutfakta deneysel üretimler yapmamız da kilo almamızda büyük rol oynadı. Şimdi hazır tatil planları yapılırken o kilolardan en kısa sürede kurtulmak için elimizden geleni yapma zamanı!

Suda yapabileceğiniz egzersizler!

Kilo vermenin en iyi yolu düzenli ve dengeli beslenmek bir de düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Kendimize uygun olan ve düşük kalorili olmasına rağmen doyurucu olan diyeti uygularken yapmamız gereken sporu da eksik etmememiz gerekir. E bir de tatile gittiysek yediklerimize ve sporumuza dikkat etmeye devam etmek oldukça önemli. Tatil rehaveti bazen olduğumuzdan da daha kilolu bir dönüş olarak bize ulaşabilir.

Denizde kullanılan ürünlerin satıldığı herhangi bir dükkanda yüzme tahtası bulmanız oldukça olağan. Yüzme tahtasını tutarak kollarınızı öne doğru uzatın ve ayaklarınızı çırpın böylece göbeğin omurgaya ve havuzun dibinden yukarı, uzağa doğru çektiğnizi düşünün ve bu hareketi yapabildiğiniz kadar yapın.

Ayaklarınızı yere bastırarak dizleri göğsünüze kadar çekin. Kendinizi geriye doğru bırakarak iki bacağınızı da düz pozisyona alarak pike pozisyonuna alın. V şekline gelen vücudunuzu 3 saniye kadar tutun. Karın kasları için etkili olan bu hareket oldukça önemli. Daha sonra da kollarınızdan güç alarak ayakta durun ve bu egzersizi 10 kez uygulayın.

Simit bölgenizdeki ve yan karın kaslarınızdaki yağları eritmek istiyorsanız ayaklarınızı omuz mesafesinde açın ve dirseğiniz suya batıncaya kadar eğilin. Yavaşça dik pozisyona gelip ayakta durunca karın kaslarınızı sıkın. Toplamda 8 kez bunu uygulayın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.