Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır! Sağlıksız Bir İlişkide Olduğunuzun 10 Kanıtı…

Siz olumsuzsanız bir zaman sonra karşınızdaki insanı da bu olumsuzluklarınızla etkileyip ilişkiyi iyice çıkmaza sürükleyeceksinizdir. İlişki içerisinde olduğunuz kişi size ve ilişkinize ne kadar yapıcı davranırsa davransın sorun sizde olduğu sürece ilişki bitmeye mahkumdur…

  1. Dileniyorsanız,

Eğer ki siz karşınızdan ilgi dileniyorsanız yapmayın. Zaten sağlıklı bir ilişkide sevgi ve ilginin kendiliğinden ve karşılıklı olması gerek değil mi ?

 

  1. İntikam almak istiyorsanız,

İnsan sevdiğinden intikam almak ister mi yahu! En başta buradan belli ilişkinin ilişki olmaktan çıktığı. Karşınızdaki kişiye öfke duyuyor ve her yaptığına sinir oluyorsanız geçmiş olsun.

 

  1. Kendinize inanamazsın.

Eskiden beraber yaptıklarınıza baktıkça ‘bunları ben mi yapmışım’ diyorsanız sevgilinizden geçtim kendinizden bile uzaklaşmaya başlamışsınızdır ki en kötüsü de budur. İlişki sağlığı şöyle dursun, kendi sağlığınızdan dahi olabilirsiniz.

 

  1. Konsantre olamazsınız.

Projelerde, iş toplantılarında kendinizi söylenenlere vermez hale gelirsiniz. Gün içerisinde ilişkiyi sürdürdüğünüz kişiyle yaptığınız birkaç görüşme bile enerjinizi sıfırlar ve işlerinize odaklanmanıza engel olur.

 

  1. Dikkat! Depresyon…

Bu süreç içerisinde yaşanılanlar psikolojik olarak sizi kötü etkiler. Geceleri uyuyamaz ve tüm gününüzü berbat geçirirsiniz. Agresif olur en küçük bir şeyde patlama yaşarsınız. Sağlıksız ilişkinin sebep olduğu mutsuzluk, sizi bunun gibi ve sizin yapınıza bağlı olarak belki de daha ağır sağlık sorunlarına sürükler.

 

  1. Yaşam sevinci sıfırlanır.

Sağlığı yerinde olmayan bir ilişki, kişilerin hayat enerjilerini emer. Onları her şeyden kaçmaya, hiçbir şey yapmamaya iter. Hayat tatsız tuzsuz bir hal alır.

 

  1. Bu ilişki bizi engeller.

Buradaki belirtilerin yer aldığı ilişki artık sadece bir zaman kaybıdır, kangren olmuştur. Uzatmaları oynamak ise sadece sonu biraz daha erteler buda bizim hayatımızdan çalar. Önümüzdeki fırsatlarımızın kaçmasına neden olur.

 

  1. Gün geçtikçe yalnızlaşılır.

Sağlıksız ilişkiniz sağ olsun(!) sizi iyice tekleştirir. Agresifliğiniz ve diğer problemleriniz yüzünden arkadaşlarınızı da kendinizden uzaklaştırırsınız. Etrafınızda kimse kalmadıkça yalnız kalma korkusuyla  ilişkiyi sonlandırmanız zorlaşır. Bu böyle devam eder.

 

  1. Bir hiç olmak…

Onca şeyler yaşandıktan sonra kişilerin kendine olan saygısı tükenmiştir. Kendine saygısı kalmayan bir insan kendine nasıl güvensin? Kendine güvenmeyen bir insan bir toplum içinde nasıl rahat etsin? Gün geçtikçe kendinizi hiçleştirirsiniz…

 

  1. Kesip atın, mutlu olun.

Bu ilişkiyi sürdürdükçe bu kısır döngülerinde arasında boğulup kalırsınız. Ayrılmaktan korkmayın, yalnız kalırım demeyin. Noktayı koyun gitsin. Siz böyle bir şeye adım atamıyorsanız artık günümüzde bolca mevcut olan ilişki uzmanlarına başvurmaktan çekinmeyin. Hayat sizin hayatınız, mahkum olarak yaşamayın…

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.