Yaz aylarının en büyük sorunlarından biri: Güneş lekeleri!

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte kadın erkek demeden hepimizin ortak problemi olan güneş lekeleri de gündeme gelmeye başladı. Güneş lekeleri: kimi zaman genetik olsa da çoğu zaman güneşten gelen zararlı ışınların hassas ya da savunmasız ciltlerde bıraktığı bazen kırmızı bazen de kahverengi renklerinde olan lekelerdir.

Güneş lekesi nasıl önlenir?

7’den 70’e herkeste oluşabilen ve herkesi rahatsız eden güneş lekelerini önlemek imkansız değildir. Bazı işlemleri evinizde rahatça uygulayarak güneş lekelerinden korunmak mümkündür. İlk olarak bir peeling yardımı ile yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulmalısınız. Cilt tipinize uygun olan ve tahriş etmeyecek bir peeling ile ölü tabakaları kaldırın ve toniğinizi sürün. Ardından da gündelik olarak kullandığınız nemlendirici kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin. Cildiniz kremi emdikten sonra da yüksek koruma faktörlü bir güneş koruyucuyu mutlaka yüzünüzün her yerine yedirin. Artık güneşe çıkmaya hazırsınız.

Güneş lekeleri nasıl geçer?

Güneş lekelerinden muzdarip olanlar için bol miktarda tedavi yöntemi  mümkün. Kimyasal ya da aletlli birçok işlem uygulatabileceğiniz gibi evde hazırlayabileceğiniz ev yapımı leke çıkarıcılar da mümkün.

Lekelenmelere karşı en etkili çözümlerden birisi limon suyudur. Koyu renk lekelerinizin olduğu bölgelere özel olarak bir parça pamuğun üzerine dökeceğiniz birkaç damla limon suyunu düzenli kullanmak lekelerinizi zamanla azaltacaktır. Aynı zamanda aloe vera da güçlü bir leke ve yara iyileştirici etkiye sahiptir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.