Yaz makyajı nasıl yapılmalı?

Günlük yaşamımızda kimimiz makyaj yapmayı çok seviyor hatta makyaj yapma anımızı bir ritüele dönüştürüyoruz, kimimiz ise mecbur hissettiğimiz için makyaj yapıyoruz. Ama bir şekilde makyaj fırçaları ile haşır neşir oluyoruz. Ancak kış aylarında istediğimiz gibi makyaj yapabilirken yaz aylarında çok daha sade ve doğal görünümler rağbet görüyor. Peki yaz aylarında nasıl makyaj yapmalıyız? İşte cevabı!

Yaz aylarında nasıl makyaj yapılmalı?

Yaz aylarında havadaki ısı ve nem dolayısıyla çok daha fresh görünümlü makyajlar tercih edilir. Ağır makyaj malzemelerinden; fondöten, kontur, highlighter, gibi ürünlerden uzak durulurken yerini çok daha ıslak görünümlü ve hafif ürünler dolduruyor.

Nemlendirici: Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile makyaj öncesinde ne olursa olsun cildinizi nemlendirmeyi asla unutmayın.

Makyaj bazı: Makyajınızın kalıcılığını sağlayan makyaj bazları, sıcak havanın makyajınızı yüzünüzden almasını engelleyeceği için mutlaka tercih etmeniz gereken bir üründür.

Renkli güneş kremi: Kalın yapılı ve yüksek kapatıcılığa sahip olan fondötenler artık kış aylarına kadar rafa kalkmalı. Bunun yerine güneş koruyuculu renkli kremler yani BB kremler kullanmalısınız. Hem cildinizi güneşten koruyacak hem de yüzünüze renk verecek.

Renkli farlar: Yaz aylarının coşkusunu göz kapaklarınıza taşımak için büyük bir fırsatınız var. İstediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

Suya dayanıklı göz kalemi ve maskara: Maskara ve göz kaleminizin yaz sıcaklarına ve nemli havalara dayanacağından emin misiniz? Saatler ilerledikçe gözaltlarınıza inen siyahlıklar elbette hoş olmayacaktır. Makyaj çantanızda mutlaka suya dayanıklı bir göz kalemi ve yine aynı özellikte bir maskara olmalı.

Renkli dudak balmları: Artık yüksek kalıcılığa sahip olan ve mat özellikteki rujlarınızla kış aylarına kadar vedalaşmanın vakti geldi çattı. Yerini hafif renklerdeki rujlar ve renkli dudak balmları alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.