Yeni Yeni Hayatımıza Giren Hindistan Cevizi Yağının Gözlerden Uzak 13 Yararı

Şimdilerde keşfedebildiğimiz bu yağ; yemek yapımından, maskelerimize kadar birçok yere girebilmekte. Aslında o kadar çok faydası var ki biz burada sadece önemli birkaçına değineceğiz.

 1. Enfes kızartmalar…

Gündelik hayatımızda kullanmaya alıştığımız sıvı yağlar kadar zararlı değildir, malum zeytinyağı da belli bir süreden sonra yanıyor. Hindistan cevizi yağı ile lezzetli kızartmalar yapabilirsiniz.

 

 1. Lezzeti yerindedir.

Kendine has aromasıyla değişik bir lezzete sahiptir. Oldukça sağlıklıdır ve yemeklerden aldığımız kadarıyla günlük yaşamda tüketmemiz gereken yağ miktarını alabiliriz.

 

 1. Her şeye uyum sağlar.

Yoğun olmayan aroması sayesinde birçok gıdanın içine değişiklik açısından koyabilirsiniz. Bu aroma vermesi için kahve de olabilir, lezzet vermesi için etlerinizin üzerine sos da olabilir.

 

 1. Böceksavar!

Minik haşerelere karşı kullanabileceğinizi biliyor muydunuz??

 

 1. Çıkmak bilmeyen inatçı etiketlere by byy.

Aldığınız herhangi bir cam eşyanızdan ya da mobilyalarınızdan veyahut çantanızdan kazıyarak da olsa bir türlü çıkaramadığınız etiketlerinizle artık işiniz daha kolay. Etiketin üzerine birkaç damla damlatın sonrasında nasıl kolay çıktığını göreceksiniz.

 

 1. Sinekli çöpler hindistan cevizi yağı ile artık sizden uzak.

Bir böceksavar demiştik, e o zaman neden sinek yapan çöplerimizde de kullanmayalım?? Çöpün çevresine sürdüğümüz yağ ile sinekleri bir daha görmeyeceksiniz.

 

 1. Yumurtaların raf ömrünü de uzatıyor.

Yumurtaların etrafına sürdüğümüz hindistan cevizi yağı daha uzun süre kullanabilmemizi sağlar.

 

 1. Sağlık sorunlarında yine hindistan cevizi yağı.

Soğuk algınlığında limon ve balla beraber kullanılabilir. Vücudunuzdaki gevşemeyi ve ciğerlerinizdeki rahatlamayı hissedince bize hak vereceksiniz.

 

 1. Bir kaşık daha…

Sabahları bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı tüketmeniz, gün içerisindeki kan şekerinizin düzenlenmesine faydalı olacaktır.

 

 1. İyileştirici etkiye sahip.

Kağıt kesiği gibi küçük kesiklerinizin daha hızlı iyileşmesi için üzerine biraz sürüp yedirmeniz yeterlidir.

 

 1. Kurumuş yemek artıklarına soon!

Burada da mı demeyin evet bulaşıklara kadar girdi hindistan cevizi yağı. Kuru, çıkması zor bulaşıklarınızın üzerine biraz döktüğünüz hindistan cevizi yağı işinizi kolaylaştıracaktır.

 

 1. Bıçak darbelerine daha dayanıklı…

Mutfakta önemli bir yardımcı olan doğrama tahtasının üzerini bu mucizevi yağla ovduğumuzda tahtamızın ömrünü daha da uzatmış oluruz.

 

 1. Son olarak yine hindistan cevizi yağı.

Kendiniz hazırlayacağınız çikolatanızın içine hem aroma vermesi hem de daha sağlıklı olması için hindistan cevizi yağı kullanın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.