Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüzünüzün şekli bir yaş aralığında değişmeye başlar. Yüz kaslarının zayıflayarak incelmesi sonucu yüz ifadeniz değişebilir. Yüz için geliştirilen bazı hareketler ise yüzünüzün yıllar içindeki zayıf halini yok eder. Yüz yogası nasıl yapılır? sorusunun cevabı da yüz yogası ile yüz ifadenizi düzenlemenizi sağlar.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yapacağınız tüm hareketleri aşağıdan yukarıya doğru yapmanız oldukça önemli. Bunu bir masaj olarak düşünebilirsiniz. Ellerinizi yanaklarınıza koyun ve yukarıya doğru gererek kaydırın. Günlük kullandığınız bir nemlendirici kremi sürerek işlemi kolaylaştırabilirsiniz.

Alın bölgesi kırışıklıklara daha müsaittir. Bu nedenle masajı daha da farklıdır. Ellerinizin orta parmakları ile yukarı doğru hareketlerle masaj yaparak sinir sisteminizi uyarabilir böylece kırışıklık görüntüsünü zamanla yok edebilirsiniz.

Dudaklarınızı estetiksiz kalınlaştırmak için de kalem egzersizi yapabilirsiniz. Dudaklarınızın arasına yatay şekilde koyacağınız kalemi ellerinizi sürmeden yalnızca dudağınızla çevirmeye çalışın, zamanla dudaklarınızın kalınlaştığını göreceksiniz.

Yanak sarkması nasıl önlenir?

Yanaklar, yüzünüzün sarkmaya en meyilli bölgelerinden biridir. Bunun için en ideal egzersiz ise balon hareketidir. Derin nefes alarak balon şişirir gibi yapabilirsiniz. Bu hareket sayesinde yüzünüz yakın biz zamanda toparlanmaya başlar. Ancak yaptığınız hareketlere ve sıklığına dikkat etmezseniz yüzünüz yanlış bir şekil de alabilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.