Zamanında Hamile Kadınların Yapması Uygun Görülen 9 Akıl Almaz Şey..

Birçok kadın anne olmak ister. Aslında her anne sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmeyi ister. Eskiden tabi ki de çooook eskiden ilginç inanışlar varmış. Bunları Little Things’den sizler için derledik.

Hamileyseniz okumadan önce sakin olun ve artık bunların geçersiz olduğunu bilin. Hamile değilseniz ‘’yooookk artıkkk’’ demeye hazır olun.

 

1 . Sımsıkı olmak

Her zaman daha ince ve daha fit görünmek adı altında herkes en az 1 kere giymiştir hayatında. Ama bu farklı bir olay. Hamile kadınlara giymeleri tavsiye edilen bu korseler iyi ki bu yıllarda yaşıyorum dedirtiyor.

2 . Tütün ürünlerini kullanmak

Günümüzde en büyük uyarıları almasına rağmen o eski çoook eski dönemlerde bebeğin kilosunun korunması ve hamile annenin bağırsak hareketlerini düzenlemesi için tavsiye edilen sigara ve diğer tütün ürünleri çok ilginç.

3 . Kloroform almak

Henüz epidural anestezi keşfedilmeden önce uygulanan bu değişik yol ile, anneye verilen kloroform ile annenin daha az acı çekmesi sağlanıyordu.

 

4 . Güzele bak güzel olsun düşüncesi

O dönemlerde hamile kadınların hep güzel şeylere bakmaları ve böylece doğan bebeklerin güzel olacağına inanılırdı. Bu saki iyi düşün iyi olsun gibi değil mi?

 

5 . Alkol kullanmak

Hamile kadınları kırmızı şarap içmesi o zamanlar sağlıklı bebek için şart görülüyormuş. Şimdilerde ise abartılmadan arasıra tüketilen alkolün yan etkisinin olmadığını görüyoruz.

 

6 . Araba ile yolculuğa çıkmamak

Yolda yaşanacak sarsıntıların bebek için ölümcül olacağı, o yüzden de seyahat bgerekiyorsa trenle yapılması söyleniyordu. Tabi o zamanlar full asfalt olmadığı düşünülünce mantıklı geliyor.

 

7 . Aşermeleri es geçmek

Pek çok kadın hamilelik dönemlerinde pek çok şey aşerir. Bu aşermeleri yok sayarak fazla kilo almaları önlenmek isteniyordu. Kısacası güzellik uğruna sağlık yine es geçiliyordu.

 

8 . Gün yüzü görmemek

Tamam şaka şaka. Gün ışığı görmenin bebeği yakacağına inanılıyordu. Oysa şimdi güneş kremi sür ve çık!

9 . Cinsel ilişkiden kaçınmak

Anne hamile iken cinsel ilişkiye girilirse bebeğin şehvet düşkünü olacağı söyleniyordu. Şimdilerde ise doğum sancısını azalttığı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.